Fiat Scudo ve Ulysse Türkiye’de: Fiyatları belli oldu

Fiat Professional’ın orta ticari araç segmentindeki iki yeni modeli, Fiat Scudo ve Ulysse, Türkiye’de satışa sunuldu. Fiat Scudo ve Ulysse Türkiye’deFIAT Professional, orta ticari araç segmentine Fiat Scudo ve Fiat Ulysse ile yeniden giriş yapıyor.


Gerçekleştirilen basın toplantısında konuşan FIAT Marka Direktörü Altan Aytaç, “1996 yılından bu yana üretilen Fiat Scudo fonksiyonellik, yüksek yükleme hacmi, taşıma kapasitesi ve ekonomiyi bir arada sunuyor. Yeni Fiat Ulysse ise modern tasarımının yanında yüksek konforu, ferah iç mekanı ve teknolojisi ile yolcu taşımacılığında konforun tanımını değiştirirken geniş aileler için ideal bir çözüm sunuyor. 2022 yılına otomobil ürün gamımızdaki yeniliklerle giriş yaptık. Yılı hafif ticari araçlar ürün gamımızı büyüterek kapatıyoruz. Fiat Scudo ve Fiat Ulysse, önümüzdeki sene yeniden giriş yaptığımız orta ticari araç segmentindeki güçlü oyuncularımız olacak” dedi. 


Hafif ticari araç pazarında 2022 yılını yüzde 25’in üzerinde pazar payı ile kapatmayı hedeflediklerini belirten Aytaç ayrıca, “2023 yılında FIAT Professional markası olarak, hafif ticari araç pazarındaki performansımızı, Fiat Scudo ve Fiat Ulysse’nin de ürün gamımıza katılmasıyla başarıyla sürdüreceğiz” dedi.

FIAT SCUDO: KOMPAKT ÖLÇÜLER VE YÜKSEK YÜKLEME HACMİ


Yeni Scudo 2.0 Multijet 3 motoru ile sınıfında son derece ekonomik bir alternatif sunuyor.  6 ileri manuel şanzımanla kombine edilen 145 HP’lik bu motor, 340 Nm tork üretirken; WLTP normlarına göre 6,9-7,9 lt / 100 km aralığında yakıt tüketimi sağlıyor. 


5.31 m uzunluğa, 1.94 m yüksekliğe ve 1.92  m’lik genişliğe sahip olan Yeni Scudo, 12,4 m’lik dönüş çapı ve 1,94 m’lik yüksekliği ile şehir içi için ideal kullanım sunuyor. 


GENİŞ İÇ MEKAN 


Yeni Scudo’daki saklama alanları da fark yaratıyor. Scudo’da ön konsola konumlandırılan açık saklama alanının yanı sıra biri kapalı bir diğeriyse açık olmak üzere iki torpido gözü bulunuyor. Sürücüsünün konforuna odaklanan kabin içinde 6 yöne ayarlanabilen, manuel bel destekli sürücü koltuğu bulunuyor. Sınıfındaki en akıllı modülerlik çözümü olan Magic Cargo (Modüler Kargo), ara bölmenin sağ alt tarafındaki kapak sayesinde 4 m’ye kadar uzun yükleri ön kabine doğru uzatılabilirken, istenirse yine bu alan ek 0,5 m³ hacim sağlayabiliyor. Böylelikle Magic Cargo toplam 6,6 m3’lük hacim sunuyor. Magic Cargo’da tüm bu fonksiyonel çözümlere ek olarak masaya dönüştürülebilen koltuk sırtlığı da bulunuyor.


Scudo’da ayrıca ABS ve ESP, yokuş-kalkış desteği, ani fren ve virajda fren desteği, antipatinaj sistemi, devrilmeyi önleyici sistem ile elektronik fren gücü dağıtım sistemi, lastik basıncı uyarı sistemi standart olarak sunuluyor. fiat scudo

GENİŞ AİLELER İÇİN FIAT ULYSSE


Geniş ailelerin ve yolcu taşımacılığındaki seyahat ihtiyaçlarını en üst seviyede karşılamak üzere tasarlanan Ulysse, 8 ileri tam otomatik şanzıman ile kombinlenen 2.0 Multijet 3 motor ile sunuluyor. 177 HP’lik dizel motor, 400 Nm tork üretirken; WLTP normlarına göre birleşik 6,8-7,8 lt / 100 km aralığında yakıt tüketimi sunuyor.


Yeni Ulysee, 8+1 seyahat edebilme imkanı ve 3+3+3 oturma düzeniyle geniş bir yaşam alanı sunuyor. Sürücü alanında 6 yöne ayarlanabilen, manuel bel destekli sürücü koltuğu  ve banket tipi ikili yolcu koltuğu  sunan Ulysse, ikinci ve üçüncü koltuk sırasında ise tekli ve ikili (1/3;2/3) katlanabilen ve sökülebilen kumaş yolcu koltuklarıyla kabin içerisinde rahatlığı da garantiliyor. Ulysse ayrıca, bağımsız ayarlanabilen yolcu bölümü klimasıyla geliyor. 980 litrelik bagaj hacmi, yüke bağlı değişken amortisörlü bağımsız arka süspansiyonuyla sürüş konforundan taviz vermiyor. 


Fiat Scudo ve Ulysse Türkiye’deYeni Ulysse’de 17 inç elmas kesim alaşımlı jantlar, ekstra karartılmış arka camlar, elektrikli katlanan yan aynalar, LED gündüz farları, sağ kayar kapı, anahtarsız giriş ve çalıştırma,  hız sabitleme ve sınırlandırma, kendiliğinden kararan iç dikiz aynası, yağmur ve karanlık sensörleri, önde çift bölgeli otomatik klima ve arkada yolcular için ayrıca ayarlanabilen bağımsız klima standart olarak sunuluyor. Ulysee’de ayrıca “Panoramik Paket” ile kabin içerisine ferahlık veren panoramik cam tavan ile görüşü kolaylaştıran  xenon ön farlar opsiyonel olarak alınabilirken, “Konfor Paket” ile bunlara ek olarak elektrikli sağ / sol kayar kapılar opsiyonel olarak tercih edilebiliyor. 7 inçlik dokunmatik ekranlı multimedya sistemi, Apple CarPlay, Android Auto ve geri görüş kamerası da modelin standart teknolojileri arasında. 


Yeni Ulysse konfor ve teknolojiyi, güvenlik öğeleriyle beraber sunuyor. Ulysse’de sürücü ve ön yolcu, ön-yan hava yastıkları standart olarak sunuluyor. İkinci ve üçüncü sıra perde hava yastıkları öndeki kadar arka tarafta seyahat edenlerin de güvenliğini ön planda tutuyor. Ayrıca virajda fren desteği ve ani fren desteği, antipatinaj sistemi, devrilmeyi önleyici sistem, elektronik fren gücü dağıtım sistemi, yokuş-kalkış destek sistemi, ABS-ESP ve sürücü yorgunluk asistanı (coffee break alert) da yine modelin standart güvenlik donanımları içerisinde yer alıyor.Fiat Scudo ve Ulysse Türkiye’deSCUDO VE ULYSSE FİYATARI NE KADAR?


Fiat Scudo, VAN Maxi Business modeli, aralık ayında, lansmana özel 559 Bin 900 TL’den başlayan fiyatlarla Fiat bayilerindeki yerini alıyor. Fiat Ulysse Lounge 8+1 modeli ise lansmana özel 798 Bin 900 TL’lik fiyatla satın alınabiliyor. 

Daha yeni Daha eski