TOYOTA TÜV RAPORUNDA BAŞARILI
Toyota modelleri Alman denetleme ajansı TÜV’ün 2016 yılı raporunda geçen yıl olduğu gibi yine üst sıralara yerleşmeyi başardı. Araştırmaya tabi tutulan 14 modeliyle çeşitli kategorilerde ilk 10 içerisinde yer alan Toyota güvenilirliğini bir kez daha kanıtladı. Bununla birlikte Toyota, farklı yaş kategorilerinde 7 kez de ilk 5 içerisine girmeyi başardı.

Araçların farklı yaş ve kategorilerde kusur oranlarının azlığına göre sıralandığı TÜV raporunda Toyota modelleri ilk 10 içinde kendine yer buldu. Genel incelemelerde başarılı performans sergilemeye devam eden modellerden Toyota Prius en güvenilir otomobillerden biri olarak öne çıktı. 6-7 yaş ile 8-9 yaş kategorilerinde ikinciliği elde eden Prius’un ardından, 6-7 yaş kategorisinde hibrit modelleri de bulunan Auris ve Yaris 5 ve 6’ncı sırada yer aldı.

Toyota’nın rapora yansıyan başarılı sonuçları; 8-9 yaş kategorisinde Corolla Verso modelinin dördüncü, RAV4’ün altıncı, Yaris’in yedinci ve Corolla’nın onuncu sırayı elde etmesi ile devam etti. 10-11 yaş kategorisinde ilk 7 sıra içinde yer alan beş model ise, yaşı artan Toyota modellerinin rakipsiz bir dayanıklılığa sahip olduğunu da gösterdi.

TÜV Raporu
223 modelden oluşan 9 milyon aracın incelenmesiyle hazırlanan TÜV raporu, araçların güvenilirliğini ortaya koyuyor. 40 yılı aşan bir süredir yayınlanan TÜV raporları, araçların dayanıklılığı ve toplam kalitesi hakkında bilgiler sunmayı amaçlarken satın almak isteyenler için değerli bir rehber olarak dikkat çekiyor.


Daha yeni Daha eski